Jak komunikovat asertivně a beze strachu

Obratně na komunikačně náročné situace s dobrým pocitem z prosazování vlastního názoru

Chtěli byste, aby komunikace bez strachu byla jedním z klíčů k vašemu úspěšnému a spokojenému životu? Je to právě komunikace, skrze co vnímáme rozdíly mezi očekáváními a požadavky druhých a mezi tím, o co usilujeme my. A proto se hodí umět komunikovat tak, aby toto nebylo překážkou v umění domluvit se, ale ani v umění prosadit vlastní názor. Ne však pro pocit „zvítězil jsem“, ale pro dobrý pocit obou stran a pro efektivní vyřešení nebo správný posun komunikovaného tématu. Mnohdy je to však náš strach, co nás v komunikaci omezuje -  strach, že nebudeme umět dostatečně dobře argumentovat, strach ze situací, o nichž víme, že mohou být komunikačně náročné… Těmto strachům se dá předejít i osvojením si asertivních komunikačních technik, které budou náplní tohoto kurzu (pro oblast verbální i neverbální komunikace). Můžete si být jisti, že výhody z ovládání asertivního přístupu v komunikaci můžete následně pocítit v každé životní situaci, kdy dochází k dialogu s druhou osobou.

Součástí kurzu jsou také praktická doporučení pro jednání v běžných mezilidských situacích, ale i v situacích pracovních. Podstatná část bude věnována nácviku na modelových situacích, přičemž podnětem pro modelové situace mohou být také vaše vlastní příklady z vašeho života.

Kurz probíhá od 9:00 do 16:00 s hodinovou pauzou na oběd. Počítat můžete i s průběžnými přestávkami, kdy občerstvení, káva a nealko nápoje jsou součástí a v ceně kurzu.


Co mi kurz přinese?

Kurz propojuje téma zdravého sebevědomí a asertivity. Ukazuje význam osobních hranic a důsledky pohraničních konfliktů. Nabízí prostor pro zamyšlení, vyzkoušení jednoduchých technik a inspiraci, jak probudit a pěstovat své asertivní JÁ. 

  • schopnost „domluvit se“ a díky nově získaným komunikačním dovednostem i prosadit vlastní názor tak, aby ho druhá strana přijala s „OK“ pocitem a výsledkem byla efektivnost
  • minimalizování strachu z komunikace
  • osvojení si asertivity nejenom jako komunikačního stylu, ale i jako celkového a přístupu k životu
  • posílené sebejistoty pro komunikační situace, které vnímáme jako pro nás náročné
  • zvládání konfliktů, nepříjemných rozhovorů nebo pokusů o manipulaci
  • radost z komunikace
  • díky provázání teoretické části s praktickou potřebné poznatky, sebedůvěru i návyky pro zvládání situací v životě, které stojí právě na dialogu s dalšími lidmi

Struktura

 

Co je a není asertivita               → Asertivita je když …

Sebeprosazení a sebedůvěra     → O základech a hranicích

Odmítnutí a kritika                   → Jak odmítat bez výčitek a pocitů viny

Překážky a bariéry                    →  O strachu a pověrách

Techniky asertivního jednání      → Trénujeme ve dne v noci


Pozvánka na kurz

Pozvánka na kurz

Lektor

Monika Ambrožová

Lektorka, která umí, o čem mluví. Vystudovala andragogiku (vzdělávání dospělých) a sociologii na FF Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2001 pracovala jako lektorka, manažerka vzdělávacích akcí i autorka studijních textů. Od roku 2008 se věnuje lektorské činnosti a školí témata, která ladí s jejími hodnotami a životním postojem. Je autorkou mnoha online kurzů a webinářů, lektorkou a konzultantkou soft skills (její srdcovou záležitostí je time management, školení komunikačních dovedností, zvládání emocí a posilování sebedůvěry a age management), současně přednáší i na Univerzitě Palackého v Olomouci a na svých dovednostech stále pracuje. Její silnou stránkou je především lidskost, schopnost propojovat praxi s teorií, kreativita a schopnost nacházet jednoduchá řešení obtížných situací.

Cena

2.490 Kč


Volné termíny

Na dotaz


Máte zájem o náš kurz? Vyplňte následující formulář a my Vám dáme vědět hned, jakmile vypíšeme nový termín.

Přihlásit ke kurzu

Kurz: *
Počet účastníků: *
Jméno: *
E-mail: *
Telefon:
Zpráva:


* - Povinné položky
K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Další informace

Napište nám