Majetek a jeho odpisy z daňového a účetního pohledu

Seminář je určen pro ekonomy, účetní, daňové poradce, podnikatele a další osoby, které v rámci své podnikatelské činnosti používají odpisovaný majetek a mají zájem se seznámit se všemi možnostmi, ale i úskalími, které daňové a účetní zákony pro majetek a jeho odpisování přinášejí.

Maximální kapacita je 15 osob.

Seminář probíhá od 9:00 do 14:00, přičemž jsou v průběhu krátké pauzy. V ceně semináře je zahrnut Coffee Break.


Co mi kurz přinese?

  • Komplexní rozbor problematiky hmotného a nehmotného majetku z pohledu daní a účetnictví, se zaměřením zejména na správné určení vstupní ceny a souvisejících odpisů
  • Pochopení aktuálních postupů pro rok 2020

Struktura

  • Vymezení hmotného a nehmotného majetku (dlouhodobý, drobný, rozdílné hranice v účetním a daňovém pojetí, technické zhodnocení daňově a účetně)
  • Vstupní cena a její určení (pro účely daňové i účetní, vyvolaná investice a další)
  • Účetní odpisy (zásady pro účetní odpisování, způsob odpisování, odpisový plán)
  • Daňové odpisy hmotného majetku (vymezení odpisovatele, odpisovaný a neodpisovaný majetek, daňové odpisové skupiny a postup podle přílohy č. 1 ZDP, rovnoměrně a zrychlené odpisy a jejich srovnání, odpis při zvýšení podílu na majetku, odpisy prováděné nájemci a podnájemci a další speciální postupy)
  • Nehmotný majetek (odpis v případě technického zhodnocení, způsob odpisování)
  • Odpisy ve speciálních případech (prodej majetku, transformace, pokračování v odpisování, postup při vyřazení majetku z účetního a daňového hlediska, daňová zůstatková cena z pohledu daňových/nedaňových nákladů)

Lektor

Ivan Brychta

Ivan Brychta působí jako daňový poradce od roku 1995. Původně však vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy. Má bohaté zkušenosti v daňovém, účetním a ekonomickém poradenství, včetně spolupráce na auditech společností.

Cena

2.000 Kč


Volné termíny

Na dotaz


Máte zájem o náš kurz? Vyplňte následující formulář a my Vám dáme vědět hned, jakmile vypíšeme nový termín.

Přihlásit ke kurzu

Kurz: *
Počet účastníků: *
Jméno: *
E-mail: *
Telefon:
Zpráva:


* - Povinné položky
K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Další informace

Napište nám