Jak na efektivní pamět a mindfulness

Chtěli byste vědět, jak se správně učit? Jak mít lepší paměť snadno a rychle? Přinášíme Vám kurz efektivního učení a základy Mindfulness.

V tomto kurzu vám přinášíme dvě témata – dva kurzy v jednom pro vaši mysl s přesahem pro váš sebe rozvoj, efektivní využití mozku a v konečném důsledku pro lepší pocit ze všech činností, které vykonáváte, a které nově můžete vykonávat s kvalitnějším výsledkem a bez přítomnosti stresu, vyčerpání a projevů vyhoření.

Témata jak mít lepší paměť a techniky mindfulness se skvěle doplňují, vlastně dokonce podporují. Jen si to na chvíli představte - umíte zklidnit svoji mysl, umíte být vědomě pozorní, umíte se plně soustředit na jednu věc, jste v tom plně přítomni a vědomi si svých pocitů, vlivu okolí…, aniž byste podléhali a museli cokoli hodnotit a k tomu všemu ještě máte v dobré kondici vlastní paměť, a zároveň ovládáte techniky, abyste probíhající mentální činnost dělali s maximálním užitkem (abyste si pamatovali, abyste se efektně naučili, nebo abyste dokázali z mysli dostat informace, které aktuálně potřebujete, a naopak nepodléhat těm rušivým). Líbí se vám tato představa? Pak neváhejte navštívit náš kurz, kde je pro lepší individuální spolupráci lektorů a vás omezená kapacita 10 lidí.

Efektivní paměť vám zprostředkuje a pomůže získat paměťový atlet Marek Sýkora, který říká, že paměť se dá trénovat a že i vy si můžete paměť vytrénovat tak, až si hravě zvládne zapamatovat na poprvé nekonečné číselné řady, dlouhé seznamy úkolů či poznámek z porad, stovky jmen vašich zákazníků najednou, piny, kódy a vlastně úplně cokoli dalšího.

K základům mindfulness a vůbec jak technika mindfulness funguje, vám cestu zprostředkuje Jiří Rosenmayer, certifikovaný lektor MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), který říká, že chceme-li naplno prožívat svůj přítomný život, budovat lepší vztahy k sobě i k ostatním lidem, lépe zvládat náročné situace a stres, lépe se soustředit a lépe se učit, budovat kvalitní pracovní prostředí a mít méně konfliktů v našich každodenních životech, tak JE TO MOŽNÉ!

Kurz potrvá od 9,00 do 15,00 včetně hodinové pauzy na oběd. Počítat můžete i s průběžnými přestávkami, kdy občerstvení, káva a nealko nápoje jsou součástí a v ceně kurzu.


Co mi kurz přinese?

 • Po škole to s potřebou pamatovat si a naučit se nekončí a lepší paměť se hodí všem (ať už v práci, či osobním životě), a tak máte možnost díky tomuto školení zlepšit její stav
 • Na kurzu se naučíte pracovat s technikami, které se využívají na mistrovstvích světa v paměti, a díky kterým se budete učit vše napoprvé a nesrovnatelně snadněji
 • Pomocí nově získaných technik bude vaše paměť pracovat rychleji a spolehlivěji
 • Pro získání ještě více technik práce s pamětí budete moci na místě zakoupit za zvýhodněnou cenu knihu Lepší paměť snadno a rychle, jejímž autorem je přímo lektor Marek Sýkora, který vám ji rád vlastnoručně podepíše

 

 • Dále získáte návody, jak věnovat bdělou pozornost tomu, co se právě děje v nás a okolo nás a to bez hodnocení
 • Dozvíte se, jak používat mindfulness na každodenní bázi jako takovou prevenci stavu, kdy po dni plném stresu se snažíte stres vykompenzovat tím, že si dopřejete něco příjemného (což ale tělo ani mysl důsledků stresu nezbavuje a ani do budoucna nic neřeší)
 • Větší porozumění vaší mysli, emocím a tělu, díky čemuž máte možnost být více „nad věcí“ a mít život více ve svých rukou
 • Zlepšení kvality mezilidské komunikace a využití mindfulness v obtížné komunikaci (s někým druhým)

Struktura

 • Paměť a učení - spojovací systém (výčty denních úkolů, výčet povinností zadaných nadřízeným, výčet požadavků klienta, vlastnosti produktu, výčty, poznámky k prezentaci)
 • paměť a učení - paměťový palác (obsah objednávek, poznámky z porad, seznamy zboží…)
 • výčet argumentů, pamatování obsahu prezentace (když chcete přednášet z hlavy bez potřeby poznámek), nákupní seznamy)
 • ukládání speciálních informací (čísla, telefonní čísla, piny a kódy, adresy, čísla objednávek, data, termíny, narozeniny, množství, cokoliv vyjádřené čísly)
 • cizí jazyky (slovíčka, gramatika, slovní spojení)
 • další nácviky (systém Roční kalendář (kdykoli někdo navrhne termín, tak okamžitě víte, co bylo/bude za den v týdnu) výhodné při plánování termínů schůzek, jednání, uzávěrek, dovolené, narozenin…)
 • naučíte se zapamatovat si čísla objednávek, kontakty, jména a tváře klientů, novely, body prezentací a vlastně cokoli
 • nácvik technik

 

 • co je mindfulness, proč pomáhá a proč je stále tak populární
 • co znamená být všímavý a zcela přítomen a proč to pomáhá
 • praktické rady pro každodenní život a jak metodu prakticky použít ve stresové situaci
 • jak nás balamutí naše myšlení, aneb myšlenky nejsou fakta
 • jak na myšlenky, které se stále točí v kruhu
 • naučení se několika typů cvičení mindfulness

Pozvánka na kurz

Pozvánka na kurz

Lektoři

Marek Sýkora

Lektor, konzultant a jeden z předních českých paměťových atletů, kteří trénují svoji paměť a využívají speciální metody, které mohou každému změnit život. Zároveň je autorem knihy: LEPŠÍ PAMĚŤ snadno a rychle. V současné době dokonce drží český rekord v disciplíně zamíchaného balíčku hracích karet, který si dokáže zapamatovat v čase 76 sec. Lektorem se stal záhy po té, co poznal svět, ve kterém se nezapomíná, a zjistil, že mít dokonalou paměť není vůbec nic složitého. Spousta teoretických lektorů již spoustu let skvěle popisuje tyto techniky, aniž by je sami používali či trénovali. Své kurzy vede jiným způsobem, protože tyto metody pravidelně trénuje a usiluji o stále lepší výkony, díky čemuž můžete slyšet tipy od někoho, kdo metody sám využívá v praxi. Marek dokáže efektivně předat obrovské množství zkušeností posbíraných z bezmála 50 knih, různých seminářů…, které prohloubil tréninkem. Navíc způsob jeho výuky je velmi živý, žádná školní nuda vás nečeká.

Jiří Rosenmayer

Certifikovaný lektor kurzů kurzy MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Studium absolvoval na Univerzitě v Bangoru (UK), kde se nachází pravděpodobně nejlepší program na výuku mindfulness na Britských ostrovech. Jíří je zároveň celý život vášnivý sportovec, který miluje pohyb ve všech jeho formách. Přitom dlouhodobě praktikuje meditaci a prozkoumávám další způsoby sebe-rozvoje, od metody Wima Hofa, qi-gongu, mužských kruhů, taoistických praktik, holotropního dýchání a jógy. Mindfulness objevil v roce 2015 a jak sám říká: „Okamžitě mě oslovila svou přímostí, hloubkou a zároveň jejími principy jemnosti a laskavosti“.

Cena

1.900 Kč


Volné termíny

Na dotaz


Máte zájem o náš kurz? Vyplňte následující formulář a my Vám dáme vědět hned, jakmile vypíšeme nový termín.

Přihlásit ke kurzu

Kurz: *
Počet účastníků: *
Jméno: *
E-mail: *
Telefon:
Zpráva:


* - Povinné položky
K personalizaci obsahu, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Další informace

Napište nám